Fennállásának 35. esztendejét ünnepli a Krúdy Kör
Az Irodalmi Kör elnöksége Arany Krúdy Emlékérem kitüntetést adományozott Bús Balázs polgármesternek az egyesület többéves támogatásáért.
Légy víg, mint én. Hisz senki se veheti el tőlünk azt,
ami egyedül a miénk: az emlékeinket.
(Krúdy Gyula)
A Krúdy Gyula Irodalmi Kör 1982. október 25-én alakult Óbudán a Zichy kastélyban 13 lelkes író, költő, irodalomtörténész kezdeményezésével, akik célul tűzték ki Krúdy életművének megismertetését és népszerűsítését, valamit a tagjaik irodalmi tevékenységének és publikációnak elősegítését, és irodalmi rendezvények szervezését.
A Krúdy Gyula Irodalmi Kör októberi rendezvényén a névadó születésének (1878. október 21.) 139. évfordulója alkalmából megkoszorúzták a Khéli Vendéglőben található Krúdy emlékfalat, valamint kitüntetéseket és okleveleket adtak át a színvonalas irodalmi estet megelőzően.
A Kör elnöksége Arany Krúdy Emlékérem kitüntetést adományozott Bús Balázsnak az egyesület többéves támogatásáért. A polgármester köszöntő beszédében hangsúlyozta a író és Óbuda kapcsolatát. „Számos jelét adta az elmúlt évtizedekben Óbuda, hogy Krúdy Gyulát kiemelt hely illeti meg városrészünkben. Nem csupán a nagytermészetű embert, az ízek és szerelmek feltétlen barátját, még csak nem is kizárólag a magasan jegyzett írót. Krúdy ugyanis elválaszthatatlan az általa megálmodott, és Szindbád alakja által megteremtett világtól, melyben titkon magunk is jelen vagyunk. Érezzük majd’ száz évnyi távolságból is a vendégfogadók atmoszféráját, halljuk a postakocsik érkezését jelző kürtszót a hólepte kis hegyi falu határában. Látomásos világa olvasmányélményeink révén szinte magától életre kel. Az előbb említett citátum is erre utal, hisz ezekre a soha nem volt, mégis az író történetei által átélhető históriákra szívesen emlékezünk, s mi tagadás, általa magunk is mindenre képes, vidám fiatalokká változunk.”
Nemrég jelent meg a Krúdy Irodalmi Kör VI. antológiája benne közel 70 alkotó prózájával, versével, festményével, fotójával és kisplasztikájával. A Három és fél évtized című kötetből a polgármester az 1924-ben született Antalfy István versével köszöntötte a Kör elnökségét és tagjait, méltatta alkotó és közösségépítő munkájukat.
Zenél az élet
Az ifjúkor derűje él szívemben.
Boldog és vidám vagyok.
Az élet hív, mesél…
S ha nem is megy minden simán,
szép lehet az élet sorja,
van tavasz, szépség, s a sors az
embert bárhová sodorja,
mindenhol van napfény, vigasz.(Antalfy István)